Kurias malkas pasirinkti?

Tel.: +370 608 55554

Malkų prekybos nebevykdome.

Parduodamas šis interneto puslapis.
Su adresu ir svetainės duomenimis
Kreiptis: +37060855554

Populiariausios:

Kaitriausios ir daugiausiai šilumos išskiriančios yra ąžuolinės, uosinės malkos ir kitos pirmajai kategorijai priklausančios malkos, tačiau buityje dažniausiai naudojamos beržinės, kadangi jos laikomos universaliomis: tinka kūrenti namams, židiniams, pirtelėms, ant beržinių malkų žarijų idealiai iškepa ir šašlykai. Beržinių (taip pat ir Juodalksninių) malkų kaina yra santykinai nedidelė, lyginant su kitomis malkomis, dėl to jos yra labai populiarios. Tokias malkas išdžiovinti galima per kelis mėnesius, priklausomai nuo to, ar smulkiau, ar stambiau sukapotos malkų kaladės. Beržinės malkos yra kaitrios ir dega ilgai, tačiau jose yra daug dervų. Todėl minėtas malkas ilgiau kūrenant pakuroje, dūmtraukyje ir kamine nusėda daugiau suodžių.

Pagal išskiriamą šilumos kiekį 1 kub. m beržinių malkų atitinka 0,75 kub. m ąžuolinių, 1,1 kub. m alksninių, 1,2 kub. m pušinių, 1,3 kub. m eglinių arba 1,5 kub. m drebulinių malkų.

Kita populiari malkų rūšis – ąžuolinės. Jas galima pavadinti ir kaitriausiomis, kadangi jos kūrenamos itin ilgai ir duoda daug šilumos, todėl su ąžuolo malkomis nesunkiai galima apšildyti didelius plotus. Pastebima, kad deginant ąžuolines malkas, mažiausiai teršiamas kaminas. Po tokio kuro deginimo lieka ir mažiausiai pelenų.

Kitos:

Ąžuolo, Uosio, Guobos, Klevo, Skroblo (I kaitrumo grupės) - pačios kaitriausios malkos. Šios malkos nepamainomos centriniams, ypač didesnio galingumo užkraunamiems katilams, tačiau jomis nerekomenduojama kūrenti molinių ir koklinių krosnių, nes dėl per aukštos degimo temperatūros gali sutrūkinėti kokliai ar pati krosnis. Kūrenant šiomis malkomis nereikia taip dažnai užkrauti pakūros. Paruoštas malkas sausoje, gerai vėdinamoje malkinėje galima be nuostolių laikyti labai ilgai: uosį, skroblą 3 – 4 metus, o kitas ir dar ilgiau, nes kietųjų lapuočių mediena atspari puviniams. Skroblų, guobų malkų – nors jos yra ganėtinai kaitrios, tačiau šių medžių rūšių miškuose nėra daug.

Baltalksnio (Alksnio), Drebulės, Liepos, Tuopos - malkos dėl mažesnio kaloringumo priskiriamos III kaitrumo grupei, tačiau ir šios malkos yra gan populiarios, nes yra pigesnės ir turi kitų gerų savybių. Visos šios malkos labai lengvai skaldomos, išdžiūvę yra lengvos nešioti, turi mažai dervų. Baltalksninės ir liepinės malkos yra neatsparios pūvimui, todėl jas sandėliuoti reikia tik gerai vėdinamoje stoginėje. Išdžiovintos drebulinės malkos puviniui yra gan atsparios. Šių malkų neverta laikyti ilgiau kaip du metus, nes vėliau mažėja jų kaloringumas dėl sąveikos su ore esančia drėgme.